Çin’den Ürün Getirip Türkiye’de Satmak 2020 Ekim

Çin’den Ürün Getirip Türkiye’de Satmak 2020 Ekim

By : -

Çin’den Ürün Getirip Pazarlama 2020 İş Fikri

Yazı Kaynağı: dükkanacmak.com

Bir ürününü pazarlanması konusunda en akıllı yöntemlerden birisi düşük fiyatlar ile ürünün alınması ve piyasa fiyatlarına ürünün satılmasıdır. Bu konuda yurt dışından ürünlerin alınarak iç piyasada satılması konusu oldukça ilgi gören işlerden birisidir. İthalat ve ihracat konusundaki tercihlerde nelere dikkat edileceğini bilmek ve Çin üretiminden bu konuda faydalanmak oldukça önemlidir. Siz de Çin’ den mal getirmek istiyorum diyorsanız aracı firmalar yardımı ile ürünlere ulaşabilirsiniz. Gerekli evrakları hazırlayarak konteyner mal getirebilir ya da ürün siparişi verebilirsiniz. Tabi gümrük vergisi ödemek şartı ile.

Satışlarda Stoksuz Çalışılması Yöntemi

Drop-shipping olarak bilinen bu yöntem ile satıcının bir fiziki mağazası ve depolama alanı bulunmamaktadır. Üretici kaynağı belirleyerek bu ürünü satacağı kişilerden ürün siparişlerini almaktadır. Sonrasında internet üzerinden ürünlerin üreticiden siparişini vererek adreslere gönderilmesini sağlamaktadır. Günümüzde bu yöntem çok fazla ilgi görmektedir. Ticarete başlarken finansmana ihtiyaç duymayan kişilerin sıkça tercih ettiği yöntemlerden bir tanesidir. Üretimini ya da satışını yapmadığınız ürünleri tedarikçiler ile anlaşarak ve kar ekleyerek pazarlama işi olarak tanımlanabilir. Sistemin pek çok avantajı bulunuyor. Örneğin kendi karınızı kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Ayrıca sipariş verildiği an ürün tedarik edeceğiniz için herhangi bir depo kiralamanıza da gerek yoktur. Ayrıca kargo ile anlaşmaya da gerek yoktur. Çünkü kargoyu ürünleri tedarik eden firma ayarlamalıdır.

Toptan Ürün Alınması Yöntemi

Uygulamada en fazla görülen ve daha az sorunla karşılaşılacak bir yöntem de ürünlerin Çin’den toptan alınması ve bu şekilde depolanarak satılmasıdır. Ürünlerin toplu bir şekilde alınması fiyat konusunda daha uygun bir miktara sahip olunmasını sağlamakta ve rekabet gücünü arttırmaktadır. Diğer satış şekline oranla fiyat ile oynamak çok daha mümkün olmakta ve indirimler ile kampanyalar yapılabilmektedir. Bu durumda satışların sorun yaşandığında artmasını ve ürünün elde kalmamasını sağlamaktadır.

Aldığımız toptan ürünleri Çin’ den getirmek için 3 farklı yöntem vardır. Bunlar deniz yolu, kara yolu ve hava yoludur. Deniz yolunu kullanarak gemiler ile ürün getirilebilmektedir. Toplu mal alımlarında en çok kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Hatta aliexpress gibi sitelerden sipariş verdiğimizde bu ürünler deniz yolu ile gelmektedir. Hava yolu ile de malları getirebilirsiniz. Ürünlerin erken getirilmesi açısından kullanılabilir. Ancak çok maliyetlidir. Özellikle toplu mal getirileceği zaman bu yöntemi kullanmak çok fazla ücret ödenmesine sebep olacaktır. Kara yolu ile ulaşım de deniz yolu kadar sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Ürünlerin ülkemize gelmesi 10- 15 günü bulur. Taşıma işlemi trenler vasıtası ile yapılır.

Ayrıca bu ürünleri Çin’ e giderek kendiniz de seçebilirsiniz. Sürekli olarak yurt dışına çıkıyorsanız pasaport işlemlerine de hakimsiniz demektir. Ancak Çin’ e gitmek oldukça maliyetlidir. Uçak biletlerinin fiyatları çok yüksek olduğu için pek tercih edilen bir yöntem olmamaktadır.

Gümrük Vergisi Konusu

Çin’den ürün getirerek ülkemizde satmayı planlayan kişiler için en fazla sorulan sorulardan birisi de gümrük vergileri olmaktadır. Bu konuda ülkemizde diğer ülkelerde olduğu gibi Çin’den getirilen ürünler için de bir gümrük uygulaması ve vergi uygulaması bulunmaktadır. Anlaşma yapacağınız kargo firmalarına da dikkat etmeniz gerekiyor. Üç kuruş az ödeyeyim diye, başınıza iş açmayın. 30 euro  ve üzeri ürünlerin gümrüğe takılma ihtimalleri oldukça yüksek oluyor.

Çin’den Hangi Ürünleri Getirebilirim?

Çin’ den getirilebilecek pek çok ürün vardır. Bu ürünler düşük maliyetli olduğu için tercih edilmektedir. Bu sayede kar marjınızı da artırabilir ve gerçekten çok kazanabilirsiniz. Tabi bu aşamada dikkat edilecek husus hangi ürünlerin getirilip satılacağıdır. Bu amaçla size tavsiye edebileceğimiz pek çok ürün bulunmaktadır. Çin’ den en çok getirilen eşyalar arasında telefon kılıfları yer almaktadır. Bu telefon kılıfları 2- 3 TL’ ye mal edilebilmektedir. Ülkemizde 10- 15 TL’ den satılmaktadır.

Bunlara ek olarak fikir vermesi açısından birkaç ürün daha sayalım;

Plastik Oyuncak: Ülkemizde oyuncak marketlerde oyuncaklar çok yüksek meblağlarda satılmaktadır. Çin’ den daha uyguna mal ederek kar marjınızı artırabilirsiniz.

Matkap: Bu ürünlerin fiyatları Çin’ de çok uygundur. Ülkemizde de çokça kullanılan bir alet olur kendileri. Tabi hitap ettiğiniz kesim kısıtlı olsa da iyi para kazanmanız mümkün.

Mikrofon: Sosyal medya kullananların çokça tercih ettiği bir alet olarak karşımıza mikrofonlar çıkıyor. Özellikle youtuber’ lar bu mikrofonları çokça tercih ediyor. Son zamanlarda ülkemizde de bluetoothlu kareoke mikrofonları çok satmaktadır. Bu mikrofonlar 6 dolar civarındadır. Ülkemizde ise 50 TL’ den satılmaktadır. Yani doların arttığı şu dönemde bile kar edebileceğiniz bir alet.

Sağlık alanında kullanılan araçlar: Sağlık sektörü hiç eskimeyecek bir sektör. Ülkemizdeki medikallerde de fiyatlar oldukça yüksek. Bazı ürünlerde devlet katkısı oluyor ancak bazı ürünleri kendiniz almanız gerekiyor. Tansiyon ve nabız ölçme aletleri ise artık herkesin evde bulundurmak istediği ürünler arasında yer  alıyor.

Su geçirmez malzemeler: Bu bir saat de olabilir, hoparlör de. Ancak yaz aylarında tatilciler en çok ihtiyaç duyduğu şeyler su geçirmeyen ürünler olarak karşımıza çıkıyor.

Power bank: Cep telefonlarında asrımızın sorunu şarj sorunu. Nereye gidersek gidelim yanımızdan artık ayırmadığımız aletlerden biri power bank’ tir. Hala çok satan ürünler arasında.

Klavye ve mouse: Hala en çok alıcı bulan ürünler arasında. Rengarenk ve ışıklı klavyeler gençler tarafından çok dikkat çekiyor.

Ev aksesuarları: Kadınların vazgeçilmezleri arasında. Küçük ev aletleri, duvar çıkartmaları gibi ürünler çok dikkat çekiyor. Cep telefonu kılıfı yurtdışından getirilen ürünlerin başında gelmektedir.

Tekli ürün alımlarında aliexpress kullanılmakta. Ancak alibaba.com sayfası toplu ürün alımlarına fırsat tanıyor. Hatta her ürünün yanında genel olarak 100 adet gönderim bulunmaktadır gibi ibareler yer alıyor. Bunun dışında dealextrem.com, ebay.com ve tradetang.com‘ dan da ürün siparişi verebilirsiniz.

Siz de bu ürünleri ülkemize getirerek yüksek kar oranları ile satabilirsiniz.

Buraya tıklayarak bizimle iletişime geçin ve Çin’deki ekibimizle ürün araştırmanızı yapalım.

Yazı Kaynağı: dükkanacmak.com

3.3 3 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

3 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mehmet
Mehmet
11 ay önce

Ben de düşünüyorum

İhsan Öncü
İhsan Öncü
11 ay önce
Reply to  Mehmet

Ben de

Last edited 11 ay önce by İhsan Öncü
Cem Duran
Cem Duran
11 ay önce
Reply to  İhsan Öncü

Ben de bakır almak istiyorum

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x